Rodinný dům, Nové Zámky

Rodinný dům, Nové Zámky

Zděný bungalov s dřevěnou fasádou.

Rodinný dům v Nových Zámcích leží na malém, ale dostatečném pozemku u poměrně využívané městské silnice. Je přízemní a schovává se kvůli hluku za zeď z repasovaných cihel nebo prefabrikátů z betonu, po kterém se plazí břečťan a divé víno. Parcela byla ideově rozdělena na tři trakty. Prostor za domem slouží pro parkování aut před dílnou a dvě boudy pro lovecké labradory. Samotný dům pak odděluje od tohoto užitkového prostoru zahradu s terasou.

Ve stejném taktu je dům členěn na obslužnou část, chodbu se skříněmi a pobytové místnosti s přímým vstupem na zahradu. Interiér domu je prostý. Podlaha je snad kromě stěrkové podlahy v koupelně nebo dlažby v technické místnosti dřevěná. Steny jsou bíle a kontrastují s podhledem ze železobetonu s otisknutými OSB deskami, použitými nejdřív jako bednění a pak pro stavbu dílny.

Informace o projektu

Přízemní dům s plochou střechou s extenzivní zelení je navržen v nízkoenergetickém standardu. Nosná konstrukce je zděná s dodatečnou tepelnou izolací a provětrávanou smrkovou fasádou.

Autor: Tomáš Lindovský
Projekt: 2011
Místo: Nové Zámky, Slovensko
Užitná plocha: 117 m²
Zastavěná plocha: 159 m²
Obestavěný prostor: 660 m³
Realizace: Svépomocí, subdodavatelsky

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!