Rodinný dům, Čakovice

Rodinný dům, Čakovice

Bydlení obklopené stromy jabloní.

Na pražském předměstí, v Čakovicích, mezi domy různých tvarů, leží nenápadný pozemek s ovocnými stromy. Jabloně rodí sladká jablka a klidné víkendy přeruší jen zvuk sekaček a nedaleký kostelní zvon.

Místa pro rodinný dům je málo, pozemek totiž není obzvlášť velký a proto volíme cestu dvoupatrového domku. Jabloní chceme zachovat co nejvíce. Dům bude ležet u severní hrany pozemku, bude se otvírat do ovocného sadu a místo, které obklopují stromy, využijeme pro terasu.

Garáž pro automobil s dílnou pro šikovné ruky pana manžela bude dál, opřená o štít sousedního domu, ale prostor za domem s nutným odstupem od hranice pozemku využijeme jako místo pro venkovní parkování.

Dům je kompaktní. Obytný prostor s kuchyní a pracovna s možností ubytování hostů budou otevřené do zahrady. Dominantním schodištěm se dostaneme do patra, pokojíčků pro děti a ložnice rodičů. Každý má svojí šatnu. Technická místnost a pračka se sušičkou je v patře. S prádlem se nemusí běhat po schodech a paní domu bude určitě ráda, když v domě nebude nepořádek a všechno bude mít svoje místo.

Informace o projektu

Dům je navržen jako dřevostavba v nízkoenergetickém standardu. Nosná konstrukce vytvořena systémem „two-by-four“ je dodatečně zateplená dřevovláknitou deskou s finálním provětrávaným pláštěm.

Autor: Tomáš Lindovský
Status: Studie domu a interiéru
Projekt: 2015
Užitná plocha: 129 m²
Zastavěná plocha: 85 m²
Obestavěný prostor: 580 m³
Realizace: Dřevostavbybidlo s.r.o.

Architekta jsme si vybrali na doporučení realizační firmy a i když jsme měli na výběr z několika,   s panem Lindovským jsme si padli do oka na první schůzce. Správnost našeho výběru se v průběhu příprav projektu potvrdila. Těšíme se na spolupráci jak při stavbě, tak hlavně při zařizování našeho interiéru.Zuzana a Vlastimil

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!